اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ (3 Color MACD Indicator) برای متاتریدر۴ و ۵

اندیکاتور مکدی (macd)

3 رنگ نشانگر هیستوگرام MACD برای MT4 بهترین اندیکاتور معاملات فارکس با خطوط MACD و هیستوگرام که روندهای صعودی، نزولی را نشان می دهد.

توضیحات

معامله گران فارکس معتقدند که اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ برای متاتریدر یک نسخه پیشرفته از اندیکاتور مکدی استاندارد متاتریدر است. زیرا، نشانگر به طور همزمان خط سیگنال MACD و هیستوگرام MACD را نمایش می دهد. معامله گران فنی فارکس می توانند از هیستوگرام MACD برای دریافت سیگنال های معاملات اولیه و سیگنال های معکوس استفاده کنند. در حالی که می توانید سیگنال های معاملاتی را از خط سیگنال MACD و کراس اوور خط صفر دریافت کنید. در نتیجه، اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ  نشان می دهد که یک شاخص عالی برای اکثر استراتژی های معاملاتی فنی است.

معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور به روش های مختلف برای دریافت تغییرات روند صعودی و نزولی و همچنین سیگنال های خرید و فروش از متقاطع ها استفاده کنند. در نتیجه، برای معامله گران مبتدی فارکس مفید است. از سوی دیگر، معامله گران فنی پیشرفته می توانند از آن برای معامله در استراتژی معاملاتی پیچیده تر استفاده کنند.  اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ را می توان برای هر فریم زمانی نمودار اعمال کرد و یک نشانگر غیر اصلاحی است.

 نحوه کار اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ

اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ

نمودار GBPUSD H4 بالا نشانگر 3 رنگ MACD را برای MT4 در حال کار نشان می دهد. هیستوگرام روند BULLISH را در رنگ آبی و روند نزولی را در رنگ بنفش نشان می دهد. و خط سیگنال به رنگ سبز رسم شده است.

معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای معامله در چندین روش استفاده کنند. روش کلاسیک خرید زمانی است که خط سیگنال از خطوط صفر به سمت بالا عبور می کند. در مقابل، معامله‌گران می‌توانند با تقاطع نزولی خط سیگنال و خط صفر، فروش خود را انجام دهند. اما این ممکن است سیگنال های ورود و خروج دیرهنگام به بازار را ارائه دهد. برای جلوگیری از این امر، معامله گران فنی فارکس می توانند از هیستوگرام برای دریافت سیگنال های اولیه استفاده کنند.

هیستوگرام برای نشان دادن تضعیف روند احتمالی و در نهایت منجر به تغییر روند تغییر رنگ می دهد. فاصله بین میله های هیستوگرام و خط سیگنال به معامله گر فارکس کمک می کند تا حرکت قیمت را بسنجد. در نتیجه، اگر میله‌های هیستوگرام از خط سیگنال عبور کنند و میله‌های هیستوگرام به شدت عقب‌نشینی کنند، تغییر جهت انتظار می‌رود. با این حال، تغییرات قیمت و تغییرات رنگ هیستوگرام، و عقب نشینی در نزدیکی خطوط یا مناطق حمایت یا مقاومت، سیگنال معاملاتی را بیشتر تایید می کند.

اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ برای متاتریدر 4 و 5 در تمام فریم های زمانی و برای استراتژی های معاملاتی فنی درون روزی و بلند مدت کار می کند. علاوه بر این، معامله گران فارکس می توانند از این اندیکاتور برای شناسایی واگرایی و همگرایی های کلاسیک استفاده کنند.

نتیجه

اندیکاتور مکدی (macd) سه رنگ یکی از بهترین اندیکاتورهای تشخیص روند است. این یک نسخه بهبود یافته از نشانگر کلاسیک MACD است. بسیاری از استراتژی‌های معاملات خودکار موفق این اندیکاتور را به دلیل ماهیت غیر اصلاحی آن اعمال می‌کنند. شما میتوانید این اندیکاتور را در اینجا

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور

این اندیکاتور امکان تنظیم تنظیمات MACD و هیستوگرام را در اختیار معامله گران فارکس قرار می دهد.

FastEMA: دوره سریع برای محاسبه MACD.

SlowEMA: دوره آهسته برای محاسبه MACD.

SignalSMA: دوره برای محاسبه خط سیگنال.

CountBars: تعداد میله‌ها برای محاسبه نشانگر.

Line: عرض نوارهای هیستوگرام را تنظیم می کند.

Zero_level: سطح دیگری غیر از مقدار 0 اضافه کنید.

 

تنظیمات برای متاتریدر۵

این اندیکاتور به معامله گران فارکس امکان سفارشی سازی پارامترهای MACD و هیستوگرام را می دهد.

تنظیمات اندیکاتور

FastEMA: دوره سریع برای محاسبه MACD.

SlowEMA: دوره آهسته برای محاسبه MACD.

SignalSMA: دوره برای محاسبه خط سیگنال.

Line: عرض نوارهای هیستوگرام را تنظیم می کند.

Zero_level: سطح دیگری غیر از مقدار 0 اضافه کنید.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه