اندیکاتور زون (Zone) برای رسم خودکار سطوح حمایت و مقاومت در متاتریدر 4

اندیکاتور سطوح حمایت و مقاومت zone

اندیکاتوری برای ترسیم سطوح حمایت و مقاومت و سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4

توضیحات

اندیکاتور زون ( Zone) برای متاتریدر 4 یک ابزار معاملاتی فارکس است که به طور خودکار سطوح حمایت یا مقاومت قوی را در نمودار ترسیم می کند. این اندیکاتور برای معامله گران فارکس که به استراتژی های حمایت و مقاومت و معامله گران روند متکی هستند مفید است.

اندیکاتور رسم خودکار حمایت و مقاومت Zone تمام تحلیل‌های تکنیکال را انجام می‌دهد و مناطقی را ترسیم می‌کند که احتمال واکنش قیمت بالایی دارند. این به شما این مزیت را می دهد که به سرعت پیش بینی های معاملاتی آگاهانه انجام دهید و با نزدیک شدن به چنین منطقه ای واکنش های قیمت را پیش بینی کنید.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی که هنوز در تلاش برای درک چگونگی ترسیم سطوح کلیدی مربوطه هستند مفید خواهد بود. همچنین اندیکاتور ،معامله‌گران حرفه‌ای را نادیده نگرفته است چرا که زحمت کشیدن روزانه  سطوح حمایت یا مقاومتی را برای آنها از بین می‌برد.

این اندیکاتور MT4 را می توان به راحتی در اسکالپینگ، معاملات روزانه/داخلی و سوئینگ گنجاند. همچنین در تمام تایم فریم ها کار می کند. اما توصیه می شود برای دقت بیشتر در بازه های زمانی بالاتر استفاده شود.

سیگنال های خرید و فروش با اندیکاتور زون (Zone)

سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور زون

برای شروع، اندیکاتور رسم خودکار سطوح حمایت و مقاومت Zone برای متاتریدر 4 می تواند به عنوان یک شاخص مستقل برای معامله در بازار فارکس استفاده شود. اما زمانی که به عنوان مکمل با پرایس اکشن برای ورودی ها و خروجی های معامله استفاده می شود، می تواند قدرتمندتر  ظاهر شود .

نمودار بالا نشان می دهد که اندیکاتور زون در نمودار فارکس چگونه به نظر می رسد. نشانگر یک نوار افقی سبز برای نشان دادن منطقه حمایتی بالقوه ترسیم می کند. و یک نوار قرمز برای سطوح مقاومت بالقوه. این نوارها میتوانند سیگنالی برای ورود و خروج BUY/SELL از معامله باشند .

خرید با اندیکاتور زون

ابتدا منتظر بمانید تا اندیکاتور Zone یک سطح بالقوه کلیدی بازار را نشان دهد که ممکن است به عنوان پشتیبان عمل کند. سپس، زمانی که قیمت به سطح حمایتی برخورد کرد و علائم و الگوهای برگشتی را نشان داد و با کندل صعودی بسته شد، وارد معامله BUY/LONG شوید.

فروش با اندیکاتور

منتظر بمانید تا نشانگر سطح مقاومت بالقوه را در نمودار شما ترسیم کند. پس از برخورد قیمت به سطح مقاومت، ظهور علائم تاییدیه و بسته شدن با یک شمع نزولی، موقعیت SELL/SHORT را بگیرید. برای وضوح بیشتر در مورد ورودی ها می توانید به تصویر بالا مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که قبل از انجام معامله، بسیار مهم است که منتظر ظهور علائم تایید باشید. این به شما کمک می کند تا بااطمینان بیشتری وارد شوید. همچنین به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید که چنین سطحی قیمت را برای مدتی نگه می‌دارد و روند معکوس خواهد داشت.

نتیجه

اندیکاتور Zone برای متاتریدر4 یک اندیکاتور معاملاتی قدرتمند است که در نمودارهای خود به آن نیاز خواهید داشت . این پتانسیل تاثیر مثبتی بر معاملات شما دارد. با این وجود، همه سیگنال ها قابل مبادله نیستند، زیرا این اندیکاتور جام مقدس نیست و احتمال خطا در ان وجود دارد. و در نهایت، معامله گران میتوانند این اندیکاتور را رایگان در سایت تی پی چارت دانلود نمایند .

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور زون

TF: ارزش بازه زمانی.

MaxBars: مقدار حداکثر میله ها.

Rcolor: رنگ مستطیل مقاومت.

رنگ: رنگ مستطیل پشتیبانی.

TxtColor: رنگ برای نمایش متن.

Background: گزینه ای برای روشن/خاموش کردن پس زمینه.

RectangleWidth: عرض مستطیل را نشان می دهد.

TxtSize: اندازه متن را نشان می دهد.

RectShift: مقدار تغییر مستطیل.

MA1:   مقدار میانگین متحرک 1 را نشان می دهد.

MA2: مقدار میانگین متحرک 2 را نمایش می دهد.

Metod_MA: مقدار میانگین متحرک روش.

Price_MA: این مقدار قیمت میانگین متحرک را نشان می دهد

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه