اندیکاتور نوسان پیوتی ( Volatility Pivot ) برای سیگنال خرید و فروش در متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور نوسانات پیوتی Volatility Pivot

اندیکاتور نوسانات پیوتی بهترین اندیکاتور معاملات فارکس برای متاتریدر4 و 5 است که خطوط حمایت و مقاومت پویا، سیگنال خرید و فروش (سیگنال ورود و خروج) را ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot برای متاتریدر 4 و 5  خطوط مرجع مبتنی بر ATR پویا را برای معامله گران فارکس فراهم می کند. از آنجایی که پیوت پویا است، با تغییر قیمت، سطوح حمایت و مقاومت پویا را فراهم می کند. در نتیجه، معامله‌گران فارکس سطوح حمایت و مقاومت گسترده‌تری را دریافت خواهند کرد که از خطوط حمایت کلاسیک مؤثرتر است.

اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot در پیگیری و تشخیص روند نیز موثر است. حرکت قیمت در بالای خطوط حمایت نوسان، یک سیگنال BULLISH است و نشان دهنده معاملات BUY است. در حالی که حرکت قیمت در زیر خطوط نوسان، نشان‌دهنده روند نزولی است و موقعیت‌های فروش را نشان می‌دهد.

این اندیکاتور برای معامله گران مبتدی فارکس بهترین است زیرا این معامله گران را از دردسر کشیدن خطوط حمایت و مقاومت نجات می دهد. علاوه بر این، به صورت بصری جهت روند را تعیین می کند و به معامله گران فارکس کمک می کند تا در روند باقی بمانند.

معامله گران حرفه ای فارکس می توانند از حمایت و مقاومت پویا برای ایجاد خطوط روند و کانال ها با استفاده از نقاط پیوتی نوسانات استفاده کنند.

اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot

این اندیکاتور در تمام بازه های زمانی درون روزی و بلند مدت مانند نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه به خوبی کار می کند. علاوه بر این، معامله گران فارکس می توانند دانلود اندیکاتور را به صورت رایگان در سایت ما انجام داده و به راحتی نصب کنند.

سیگنال خرید و فروش (ورود و خروج) با اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot

نمودار EURUSD H1 زیر اندیکاتور نوسان پیوتی را برای متاتریدر نشان می دهد. اندیکاتور حمایت و مقاومت پویا یا یک خط بازگشت را به رنگ آبی و نارنجی در پنجره نمودار نشان می دهد.

سیگنال خرید و فروش با Volatility Pivot

سیگنال خرید و فروش با این استراتژی معاملاتی فنی بسیار ساده هستند. حرکت قیمت بالاتر از خط پایه نوسان نشان دهنده یک بازار صعودی است.

بنابراین، معامله گران فارکس می توانند به محض اینکه قیمت از خط حمایت نوسانات عبور کرد، موقعیت های خرید را باز کنند.و بهترین سطح برای  حد ضرر را می توان زیر پایین ترین سطح قبلی قرار داد، تلاقی قیمت در زیر یک سیگنال خروج است.

در مقابل، عبور قیمت از خط پایه نوسانات پایین، نشان دهنده روند نزولی است. معامله SELL با حد ضرر بالاتر از قله قبلی و برداشت سود در متقاطع مقابل بهترین نتایج را به همراه خواهد داشت.

اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot از ATR برای محاسبه پیوت ها استفاده می کند. با این حال، معامله گران باید توجه داشته باشند که افزایش نوسانات بر میانگین مقادیر دامنه واقعی تأثیر می گذارد.

جفت ارزهای مختلف سطوح مختلفی از نوسان دارند، بنابراین معامله گران فارکس باید مقادیر ATR پلتفرم خود را برای بهترین نتایج معاملاتی تنظیم کنند.

حرکت قیمت در نزدیکی خطوط حمایتی نوسانات و انحراف قیمت در این نقاط معمولاً پدیده های قابل توجهی در اطراف این خطوط هستند. با این حال، معامله گران فارکس به راحتی می توانند تفاوت بین خطوط محوری کلاسیک و نقاط پیوتی نوسانات پویا مبتنی بر ATR را تشخیص دهند.

نتیجه

اندیکاتور نوسان پیوتی Volatility Pivot برای متاتریدر 4 و 5 بهترین اندیکاتور متاتریدر است که خطوط حمایت و مقاومت دینامیکی مبتنی بر پیوت را ارائه می دهد. علاوه بر این، به وضوح و به راحتی شرایط بازار BULLISH و BEARish را تفسیر می کند. در نتیجه،برای گرفتن سیگنال‌ خرید و فروش برای معاملات حمایتی و مقاومتی و معاملات مبتنی بر روند مؤثر هستند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات در متاتریدر 4:

تنظیمات در متا 4

atr_range: محدوده برای محاسبه ATR.

ima_range: دوره متوسط ​​برای شاخص نوسان محوری برای محاسبه MT4.

atr_factor: ضریب میانگین محدوده واقعی.

حالت: روش محاسبه میانگین.

DeltaPrice: قیمتی که برای محاسبه اندیکاتور استفاده می شود.

 

تنظیمات در متاتریدر 5:

دوره ATR: محدوده برای محاسبه ATR.

ضریب ATR: ضریب برد واقعی متوسط.

دوره EMA: دوره متوسط ​​برای شاخص نوسان محوری برای محاسبه MT5

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه