معرفی بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری بنام Volatility Indicator

بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری Volatility

سیگنال ورود و خروج از بهترین اندیکاتور نوسان گیری متاتریدر 4 بدون رنگ آمیزی و جابجایی آلارم مجدد. با دانلود رایگان اندیکاتور متاتریدر 4 نوسانات بازار را اندازه گیری کنید.

توضیحات

Volatility بهترین اندیکاتور برای نوسان گیری برای متاتریدر 4 است که برای معامله گران روزانه و معامله گران روند در فارکس است. این اندیکاتور به معامله گران کمک می کند تا میزان نوسان بازار فارکس را اندازه گیری کنند.

نوسانات بازار فارکس به طور مستقیم با تغییرات قیمت متناسب است. زمانی که قیمت های بازار به سرعت در حال تغییر هستند، نوسانات بازار بالاست. از سوی دیگر، زمانی که قیمت های بازار به آرامی در حال تغییر هستند، نوسانات بازار پایین است.

این اندیکاتور نوسان گیری نوسانات بازار فارکس را با مقایسه میانگین متحرک نمایی (EMA) با حجم اندازه گیری می کند. و سپس  با یک هیستوگرام رنگی نوسانات بازار را در پایین چارت شما اندازه گیری و نمایش میدهد . رنگ نوارهای هیستوگرام بسته به نوسانات بازار تغییر می کند.

میله های خاکستری نوسانات بازار کم و میله های آبی نوسانات بازار زیاد را نشان می دهند. طول میله ها نشان می دهد که آیا نوسانات در حال افزایش یا کاهش است.

معامله گران سپس می توانند اطلاعات ارائه شده توسط نوارهای هیستوگرام را تفسیر و استفاده کنند تا تشخیص دهند که آیا نوسان بازار کافی برای معامله وجود دارد یا خیر.

 سیگنال ورود و خروج با اندیکاتور نوسان گیری Volatility برای متاتریدر 4

سیگنال خرید و فروش با اندیکاتور نوسانگیری Volatility

نمودار H1 EURUSD بالا یک اندیکاتور نوسان گیری Volatility را نشان می دهد که روند نوسانات بازار EURUSD را نشان می دهد. با یک نگاه دقیق، می توان متوجه شد که وقتی میله های آبی  که نوسانات بالایی را نشان می دهند ترسیم می شوند، حرکات بازار قابل توجهی شکل گرفته است  و می توان گفت که بازار در یک روند قرار دارد.

از سوی دیگر، زمانی که نوارهای خاکستری که نوسانات پایینی را نشان می دهند رسم می شوند، حرکت بازار چندانی مشاهده نمی شود  و میتوان گفت بازار در حال تثبیت است.

اکثر معامله گران، به ویژه معامله گران روزانه و معامله گران روند فارکس، باز کردن سفارش های خود را زمانی که نوسانات بازار بالا است، دوست دارند. زیرا در آن زمان است که بازار تغییرات قیمت قابل توجهی را ثبت می کند که اگر حدس و گمان بازار یک معامله گر درست باشد، سود خوبی ایجاد می کند.

با این حال، اندیکاتور نوسان گیری Volatility برای متاتریدر 4 ، سیگنال‌ خرید و فروش مستقیم  ارائه نمی‌کند که کدام معامله را انجام دهیم. این اندیکاتور فقط اطلاعاتی در مورد میزان نوسان بازار ارائه می دهد تا به معامله گران کمک کند تا تشخیص دهند آیا بازار برای انجام معاملات مطلوب است یا خیر.

در نتیجه، این اندیکاتور باید همراه با سایر اندیکاتورها مانند اندیکاتورهای روند، اندیکاتورهای کانال و اندیکاتورهای فراکتال در ترکیب با آنها  استفاده شود. این اندیکاتور به شناسایی روند بازار و بهترین سیگنال ورود و خروج با استراتژی معاملاتی معامله گران کمک می کند.

هنگامی که یک معامله گر فرصت معاملاتی را برای انجام یک معامله خاص (اعم از خرید یا فروش) مطابق با استراتژی معاملاتی خود شناسایی کرد، معامله گر باید منتظر حرکت در این اندیکاتور بماند. او منتظر میماند تا نوارهای آبی در هیستوگرام اندیکاتور نوسانگیری Volatility شکل بگیرند تا معاملات مربوطه خود را انجام دهند.

معامله‌گر وقتی نوسان شروع به کاهش کرد باید از معامله/موقعیت خارج شود یا ان را ببندد و آن با کاهش طول میله‌ها در هیستوگرام نشان داده می‌شود.

نتیجه

با معرفی بهترین اندیکاتور نوسان گیری برای متاتریدر 4 بنام Volatility اطلاعات ارزشمندی در اختیار معامله گران فارکس قرار می گیرد. آنها را قادر می سازد تا دریابند که آیا شرایط بازار برای انجام معاملات مساعد است یا خیر. همچنین معامله گران را قادر می سازد تا وضعیت بازار را تشخیص دهند، به طوری که بتوانند بر اساس سیگنال های معاملاتی تولید شده توسط استراتژی های معاملاتی خود عمل کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور نوسانگیری

در مرحله اول، زمانی که یک معامله گر برای فعال کردن (شروع به استفاده از) اندیکاتور نوسانگیری برای MT4 کلیک می کند، باید اطمینان حاصل کند که اجازه واردات DLL را می دهد. در غیر این صورت، نشانگر هشداری را نشان می دهد که آنها را از انجام این کار مطلع می کند تا بتواند به درستی کار کند.

ثانیاً، اگر معامله‌گر بخواهد تنظیمات اندیکاتور را تغییر دهد، می‌تواند با تغییر پارامترهای ورودی و رنگ‌ها این کار را انجام دهد.

تصویر بالا دو پارامتر ورودی قابل تغییر را نشان می دهد که عبارتند از MaPeriod و Value.

«MaPeriod» دوره میانگین متحرکی است که اندیکاتور از آن استفاده می‌کند و به تعداد کندل‌هایی که اندیکاتور هر بار که نوسانات را اندازه‌گیری می‌کند، در نظر می‌گیرد. این مقدار به طور پیش فرض روی 34 تنظیم شده است.

از سوی دیگر، “Value” به آستانه ای اشاره دارد که شاخص برای شناسایی نوسانات بازار به عنوان بالا یا پایین استفاده می کند و بنابراین به ترتیب میله هایی با رنگ های مختلف ترسیم می شود.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه