تشخیص قدرت و ضعف روند با اندیکاتور قدرت روند Trend Strength برای متاتریدر 4

اندیکاتور قدرت روند trend strength

اندیکاتور قدرت روند Trend Strength بهترین اندیکاتور برای تشخیص قدرت و ضعف روند برای متاتریدر 4 – دانلود رایگان.

توضیحات

اندیکاتور قدرت روند Trend Strength برای متاتریدر 4 یک شاخص حرکت است که قدرت روند فارکس را نشان می دهد. این ابزار می تواند به شما به عنوان یک معامله گر فارکس کمک کند تا از شتاب بازار مطلع شوید. این اندیکاتور قدرت روند تصویر واضح‌تری از سوگیری‌های بازار، خواه روند صعودی، نزولی یا رنج را به شما نشان میدهد.

برخی از معامله گران فارکس (به ویژه معامله گران فنی) تشخیص قدرت و ضعف یک روند را تا حدودی دشوار می دانند. بدون چنین دانش حیاتی، یک تاجر مجبور به مبارزه است! با این اندیکاتور قدرت روند Trend Strength، نگرانی چندانی در مورد حرکات بازار نخواهید داشت و این به این دلیل است که به طور خودکار حرکت روند را تجزیه و تحلیل و نمایش می دهد.

از این رو، می‌توانید همگام با نتیجه نمایش داده شده، تصمیمات معاملاتی آگاهانه ای را تفسیر و اتخاذ کنید.

اندیکاتور قدرت روند Trend Strength به شما کمک می کند تا بدانید بسته به شرایط بازار و بسته به  قدرت و ضعف روند چه زمانی یک معامله را باز کنید، موقعیت خود را حفظ کنید و یا از آن خارج شوید. بنابراین اساساً این اندیکاتور برای منعکس کردن جهت روند و قدرت آن طراحی شده است.

چگونه با اندیکاتور قدرت روند برای متاتریدر 4 معامله کنیم؟

نحوه کار اندیکاتور قدرت روند

این شاخص روندی را دنبال می کند  و به شما قدرت یک روند را در درصدها نشان می دهد که بین 10-100٪ متغیر است. این اندیکاتور با فلش های سبز و قرمز (هر دو به طور پیش فرض 10٪) ساخته شده است تا شروع یک روند جدید را نشان دهد. با پیشرفت روند، فلش های جدیدی را که با درصد مشخص شده اند، نشان می دهد.

فلش های سبز نشان می دهد که نمودار در یک UPTREND است که به سیگنال BUY یا LONG نیز معروف است. برعکس، فلش های قرمز نشان دهنده یک روند نزولی است، یعنی بازار در حال فروش است یا یک سیگنال sell.

به عنوان مثال، نمودار  بالا به وضوح نشان می دهد که بازار در یک روند صعودی قوی قرار دارد. این نشان می‌دهد که شتاب بالایی در بازار وجود دارد و فروشنده ها در کنترل هستند.

بهتر است بگوییم که این اندیکاتور ، نظارت بر روند را برایتان راحت می کند زیرا تمام تحلیل های فنی خود را در پس زمینه انجام می دهد و نتایج را به درصد نمایش می دهد.

هنگام معامله در بازار مالی می توانید از این اندیکاتور به عنوان تلاقی با هر استراتژی معاملاتی استفاده کنید. این اندیکاتور قدرت روند به شما اعتماد به نفس می دهد تا صرفاً با مشاهده درصد افزایش در داشبورد اندیکاتور، معامله را حفظ کنید.

همچنین برای شناسایی بازارهای مختلف مفید است و این نشان می دهد که این اندیکاتور برای همه انواع معامله گران ازجمله معامله گران با تجربه، مبتدی، نوسانی و روزانه سودمند است .

نتیجه

اگر می‌خواهید بدون زحمت بر حرکت روند نظارت داشته باشید، اندیکاتور قدرت روند برای متاتریدر 4 باید یکی از شاخص‌های نمودار شما باشد. این اندیکاتور به شما کمک می کند تا قدرت و ضعف روند را در یک نگاه بدانید. دانلود رایگان این اندیکاتور در سایت تی پی چارت قرار دارد و با نمودارهای شما تداخلی ایجاد نمیکند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور قدرت روند

اندیکاتور قدرت روند Trend Strength  برای MT4 با منطقی ساخته شده است که عملکرد بهینه را تضمین می کند. از این رو، اجازه تنظیمات قابل تنظیم بیشتر برای حفظ کارایی را نمی دهد. بنابراین بهتر است از این اندیکاتور قدرت روند با تنظیمات پیش فرض در ارتباط با استراتژی معاملاتی فنی خود برای گرفتن بهترین نتیجه استفاده کنید.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه