اندیکاتور استوکاستیک rsi برای متاتریدر۴ (stochrsi indicator) برای سیگنال

اندیکاتور استوکاستیک rsi

StochRSI یک اندیکاتور کلاسیک معاملات فارکس است که بهترین سیگنال های معاملاتی روند را در MT4 ارائه می دهد. مناطق خرید/فروش دقیق و موقعیت‌های خروج را پیش‌بینی می‌کند

توضیحات

اندیکاتور استوکاستیک rsi برای متاتریدر۴ ترکیبی از نوسانگر استوکاستیک و شاخص قدرت نسبی (RSI) را نشان می‌دهد که بعد جدیدی  به تحلیل تکنیکال می‌ دهد.

اعمال مقدار RSI بر روی فرمول Stochastic به این اندیکاتور اجازه می دهد تا جهت روند و شرایط خرید و فروش بیش از حد(اشباع) را تعیین کند. علاوه بر این، StochRSI نسبت به اندیکاتورهای Stochastic و RSI منفرد واکنش پذیرتر است. در نتیجه، در بازارهای ریل و زنده بی ثبات تر باقی می ماند و سیگنال های بلادرنگ را در شرایط دقیق بازار ارائه می دهد.

دلیل افزایش حساسیت اندیکاتور مناسب تر کردن آن برای معاملات کوتاه مدت است. هر دو Stochastics و RSI در تمام تایم فریم‌ها کار می‌کنند، اما در هنگام پیش‌بینی اسکالپینگ و سیگنال‌های معاملات روزانه تاخیر دارند. اما نتایج کاملاً متفاوتی  پس از ادغام آنها به عنوان یک ابزار فنی واحد مشاهده میشود.

اسیلاتور Stochastics پایه اصلی این اندیکاتور است. فرمول هم  تقریباً یکسان است. فقط توسعه دهنده اتاقی برای قرار دادن مقدار RSI در فرمول Stochastics ایجاد کرده است. خطوط %K و %D را در پنجره نشانگر مانند نوسانگر استوکاستیک اصلی پیدا خواهید کرد. این خطوط در سطوح 0 و 100 حرکت می کنند تا وضعیت بازار OB/OS را مشخص کنند.

نحوه استفاده از اندیکاتور استوکاستیک rsi برای متاتریدر۴ برای تعیین سیگنال

اندیکاتور استوکاستیک rsi

اندیکاتور استوکاستیک rsi به دلیل نمایش ساده سیگنال های خرید و فروش معروف است. خط %K بالای 80 نشان دهنده بازار در وضعیت بیش از حد خرید است. برعکس، برای تأیید شرایط فروش بیش از حد، خط به زیر 20 می رسد.

خط %D میانگین متحرک خط%K است. ما از آن برای اعتبارسنجی سیگنال های اشباع خرید/فروش تعیین شده توسط %K استفاده خواهیم کرد.

زمانی که Stoch RSI بازار فروش بیش از حد را نشان میدهد، به دنبال فرصت های خرید باشید. در شرایط فروش بیش از حد، %K که به بالای %D حرکت می‌کند، نشانه‌ای اولیه از برگشت قیمت صعودی را نشان می‌دهد. در چنین شرایطی، می‌توانیم سفارش خرید را پس از افزایش ارزش اندیکاتور به بالای 20 تأیید کنیم. خط نشانگر که پس از برخورد به منطقه بیش از حد خرید به سمت پایین باز می‌گردد، خروج از خرید را نشان می‌دهد.

برعکس، تبدیل ارزش StochRSI به بالای 80 نشان می دهد که بازار در شرایط خرید بیش از حد است. در حالی که %K در بازار بیش  خرید به زیر %D می‌رود، پایان روند صعودی فعلی را نشان می‌دهد. پس از ایجاد یک متقاطع نزولی با %D، خط سیگنال به زیر 80 برمی گردد که به معنای تأیید فروش است. زمانی که %K از منطقه اشباع فروش برگشت، خروج از فروش را در نظر بگیرید.

نتیجه

اندیکاتور استوکاستیک rsi برای متاتریدر 4 یک راه حل فوق العاده برای اسکالپرهای فارکس و معامله گران روزانه برای دریافت سیگنال ارائه می دهد. نمایش کلاسیک آن از روند و سیگنال های OB/OS آسان برای خواندن و دنبال کردن است.

از آنجایی که این اندیکاتور به تغییرات قیمت عملی بسیار حساس است، ممکن است سیگنال‌های برنده ترکیبی یا متوسط ​​را در شرایط رنج بازار ارائه دهد. طبق بررسی ما، StochRSI در موقعیت‌های بازار بسیار نوسانی بهتر کار می‌کند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور استوکاستیک rsi

دوره RSI : تعداد کندلهایی را که RSI برای جمع آوری داده های قیمت و تبدیل آنها به مقادیر شاخص استفاده می کند، تعیین می کند.

Percent_K : دوره ای است که %K برای محاسبه تفاوت بین بالاترین بالا(hh) و پایین ترین پایین(LL) استفاده می کند.

Percent_D : این مقدار میانگین متحرک دوره Percent_K را تعیین می کند.

NumOfBars:  این مقدار را تغییر دهید تا تعداد نوارها را برای نمایش نتایج StochRSI مشخص کنید. مقدار آن در 0 به این معنی است که نشانگر نتایج را به طور نامحدود نشان می دهد.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه