اندیکاتور تشخیص روند چرخه شافّ ( Schaff Trend Cycle ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور تشخیص روند شاف schaff trend cycle

اندیکاتور تشخیص روند شاف برای متاتریدر 4 با سطوح خرید بیش از حد و فروش بیش از حد، تاخیر را کاهش می دهد و سیگنال های روند اولیه را ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص روند شاف  Schaff Trend Cycle یک نسخه پیشرفته از اندیکاتور خرید و فروش بیش از حد است. این اندیکاتور MACD و Stochastic را ترکیب می کند تا یک اسیلاتور روند یاب با نویز کمتر و تاخیر کمتر نسبت به اندیکاتور MACD یا Stochastic ارائه دهد، در حالی که سیگنال های معاملاتی اولیه را برای معامله گران فارکس فراهم می کند.

در نتیجه، این اندیکاتور در شناسایی زودهنگام روندهای جدید بسیار مؤثر است و در عین حال به معامله گران کمک می کند تا در جهت روند باقی بمانند.

سیگنال‌های معاملاتی با اندیکاتور تشخیص روند Schaff Trend Cycle

نمودار EURUSD Daily پایین نشانگر را نشان می دهد که در یک پنجره جداگانه با رنگ بنفش نمایش داده شده است. این اندیکاتور چرخه روند صعودی و نزولی را در مقایسه با سایر اسیلاتورهای متاتریدر به صورت یک خط مستقیم نشان می دهد.

تنظیمات سفارشی اندیکاتور تشخیص روند شاف در متاتریدر 4

اندیکاتور تشخیص روند شاف

نمودار روزانه EURUSD بالا برای نمایش سطوح این نشانگر سفارشی شده است. این اندیکاتور یک اسیلاتور با مقادیر بین 0 تا 100 است. سطح بالایی را در 75 و سطح پایینی را در 25 در رنگ سفید اضافه می کند.

از آنجایی که اندیکاتور روند یاب شاف یک نوسانگر است، سطح خرید و فروش بیش از حد را نشان می دهد.هنگامی که خط نوسان ساز بالای 75 باشد به عنوان منطقه اشباع خرید و هنگامی که زیر 25 قرار میگیرد به عنوان منطقه اشباع فروش در نظر گرفته میشود.

معامله‌گران  می‌توانند در صورتی که نوسان‌گر از سطح  25 به سمت بالا عبور کند، موقعیت خرید را وارد کنند (bye) و همچنان موقعیت را حفظ کنند تا در سیگنالی مخالف خارج شوند. برعکس، فرض کنید اندیکاتور تشخیص روند شاف از سطح 75 عبور می کند و به سمت نزول می رود. در آن صورت، معامله‌گران می‌توانند موقعیت فروش(sell) را وارد کرده و در سیگنالی مخالف خارج شوند.

برای تأیید بیشتر سیگنال ورود، معامله‌گران می‌توانند در صورتی که کندل کنار شمع سیگنال بالاتر از شمع سیگنال بسته شود، موقعیت خرید را وارد کنند. از سوی دیگر، SELLERS می‌تواند سیگنال فروش داشته باشند زمانی شمع کنار شمع سیگنال در زیر شمع سیگنال بسته شود.(الگوهای کندل اینگالف)

معامله‌گران تازه کار فارکس می‌توانند از سیگنال‌های معاملاتی این اسیلاتور برای دوچندان کردن روند مثبت معاملات خود بهره ببرند، زیرا سیگنال‌های اندیکاتور تشخیص روند Schaff به راحتی شناسایی و اعمال می‌شوند. با این حال، معامله گران  پیشرفته می توانند سیگنال های اندیکاتور تعیین روند شاف را با سایر اندیکاتورهای دنبال کننده روند ترکیب کنند.

این ترکیب از یک نوسان ساز بیش از حد خرید و فروش بیش از حد با اندیکاتور تشخیص روند، استراتژی های معاملاتی سودآوری را ارائه می دهد. علاوه بر این، معامله‌گران می‌توانند این اندیکاتور را در بازه‌های زمانی بالاتر اعمال کنند و با استفاده از مولتی تایم فریم‌ها معامله کنند.

نتیجه

اندیکاتور Schaff Trend Cycle که یک اندیکاتور تشخیص روند در متاتریدر 4 میباشد، یک جایگزین موثر برای MACD است که تاخیر MACD را از بین می برد و در عین حال سودآوری معامله گران فارکس را افزایش می دهد.

ترکیب MACD و Stochastic در یک اندیکاتور واحد، کارایی اندیکاتور شاف را افزایش می دهد.

علاوه بر این، شما می توانند به عنوان معامله گر فارکس بسیاری از بهترین و بروزترین اندیکاتورهای کاربردی که بسیاری از معامله گران حرفه ای از انها استفاده میکنند را در سایت تی پی چارت به صورت رایگان دانلود و نصب کرده و برای بهتر و بیشتر کردن سود معاملات خود از آنها استفاده کنید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

MAShort: میانگین متحرک سریع خط MACD برای شناسایی روند.
MALong: میانگین متحرک آهسته خط MACD که برای محاسبه روند استفاده می شود.
چرخه: طول دوره چرخه است.
CountBars: تعداد میله‌ها برای محاسبه نشانگر.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه