اندیکاتور RSI Extreme Zone یک اندیکاتور تشخیص روند باورنکردنی برای متاتریدر4

اندیکاتور rsi پیشرفته RSI Extreme Zone

RSI Extreme Zone یک اندیکاتور تشخیص روند قوی و باورنکردنی است که برای تعیین زمانی که یک دارایی مالی بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خرید شده است ایده آل است.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص روند قوی منطقه افراطی (RSI ( RSI Extreme Zone شبیه به اندیکاتور مقاومت نسبی معمولی (rsi) است. اساساً این اندیکاتور مناطق خرید و فروش بیش از حد را برای تعیین قدرت بازار نشان می دهد. همچنین می توانید از این نشانگر برای شناسایی جهت بازار استفاده کنید.

هنگامی که بازار از خط مرکزی بالاتر می رود، نشان دهنده ادامه روند صعودی است، در حالی که سقوط به زیر سطح وسط ​​نشان دهنده ادامه روند نزولی است.

اما مهمتر از همه، این اندیکاتور برای شناسایی روند معکوس استفاده می شود. اساساً هنگامی که نشانگر وارد مناطق بیش از حد خرید و فروش بیش از حد که همان اصطلاح اشباع خرید و فروش شده است، یک سیگنال بازگشتی قوی می دهد.

تعبیر کلی این است که پس از ورود به این مناطق اشباع، بازار به حالت اول برمی‌گردد. زمانی که اندیکاتور به مناطقی که بیش از حد خرید شده است برسد، قیمت احتمالا معکوس خواهد شد و روند نزولی خواهد داشت.و به طور معکوس، زمانی که اندیکاتور وارد مناطق فروش بیش از حد می شود قیمت  معکوس شده و افزایش می یابد.

این نشانگر یک مرحله پیش می رود و زمانی که به سطوح اشباع (خرید و فروش بیش از حد) می رسد نقاط برگشت احتمالی را با استفاده از فلش ها نشان می دهد .

استفاده از اندیکاتور تشخیص روند قوی RSI Extreme Zone

این اندیکاتور تقریباً پس از شناسایی روند و جهت حرکت قیمت ، سیگنال های بازگشتی قیمت را می دهد.

 سیگنال خرید

منتظر بمانید تا خط نشانگر وارد منطقه فروش بیش از حد شود. وقتی خط نشانگر به آبی تغییر رنگ داد و فلشی نمایان شد خرید کنید. بهترین زمان برای ورود به یک موقعیت خرید زمانی است که روندها شروع می شوند.

سیگنال فروش

هنگامی که قیمت وارد منطقه بیش از حد خرید می شود، اندیکاتور یک موقعیت فروش را نشان می دهد. رنگ خط نشانگر به قرمز تغییر می کند و یک فلش رو به پایین ارسال می کند در آن لحظه وارد موقعیت فروش شوید.

استراتژی خروج

با این حال، باید از یک استراتژی خروج مناسب با مدیریت ریسک واضح برای محدود کردن ضرر در صورت شکست سیگنال داده شده استفاده کنید.

مثال از اندیکاتور rsi پیشرفته RSI Extreme Zone

نحوه کار اندیکاتور rsi پیشرفته RSI Extreme Zone

نمودار بالا حرکت قیمت دلار آمریکا در برابر ین را در بالای اسیلاتور RSI Extreme Zone نشان می دهد. این اندیکاتور هنگامی که حرکت قیمت پس از یک روند نزولی به منطقه اشباع فروش برخورد می کند، سیگنال خرید می دهد. علاوه بر این، خط نشانگر رنگ را به آبی تغییر می دهد و یک فلش سبز صعودی را ارسال می کند.

قیمت پس از سیگنال ارائه شده در یک روند صعودی قوی حرکت می کند. در واقع، قیمت پس از سیگنال بیش از 250 پیپ حرکت می کند. این بدان معنی است که شما به سودهای بالایی دست یافته اید.

به طور مشابه، این اندیکاتور هنگامی که قیمت پس از یک روند صعودی واضح به منطقه اشباع فروش برخورد می کند، سیگنال خرید می دهد. خط نشانگر به قرمز تغییر رنگ می دهد و فلش های نزولی زرد را ارسال می کند.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص روند بسیار قوی منطقه افراطی RSI بنام ( RSI Extreme Zone ) برای شناسایی نقاط بازگشت روند مناسب و ایده آل است. این اندیکاتور هنگامی که قیمت وارد یک منطقه فروش بیش از حد می شود رنگ نشانگر به قرمز تغییر می کندو سیگنال فروش می دهد. همچنین در صورتی که برگشت قریب الوقوع باشد، یک فلش زرد را ارسال می کند.

به طور مشابه، نشانگر پس از ورود به یک منطقه فروش بیش از حد، سیگنال خرید را ارسال می کند و خط نشانگر به آبی تغییر می کند و اندیکاتور rsi پیشرفته برای سیگنال خرید یک فلش سبز نشان می دهد که زمان ایده آل برای ورود به یک موقعیت صعودی را نشان می دهد.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور

استفاده از هشدار: اعلان هشدار را فعال یا غیرفعال می کند.

Alert: نوع هشدار را برای استفاده تنظیم می کند.

دوره RSI: دوره مورد استفاده برای محاسبه اندیکاتور.

Level up: سطحی که بیش از حد خرید را نشان می دهد.

Level down: سطحی که بیش از حد فروش را نشان می دهد.

کد پیکان رو به بالا:  فلش رو به بالا (سیگنال صعودی) را تنظیم می کند.

کد پیکان رو به پایین: نماد نشان دهنده فلش رو به پایین (سیگنال نزولی) را تغییر می دهد.

فاصله پیکان: فواصل فلش کشیده شده از شمع بالا یا پایین.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه