اندیکاتور تشخیص روند رنکو ( Renko Charts Indicator ) برای متاتریدر4 و 5

اندیکاتور تشخیص روند Renko Charts

اندیکاتور رنکو Renko برای متاتریدر 4 و 5 نویزها را کاهش می دهد و روندهای صعودی و نزولی را تشخیص و نشان می دهد و بهترین سیگنال های خرید و فروش معاملاتی فارکس را ارائه می دهد.

توضیحات

اندیکاتور تشخیص روند رنکو (Renko Charts) برای متاتریدر 4 و 5 داده های قیمت را دریافت می کند و آجرهای رنکو را تولید می کند. در مقایسه با یک نمودار شمعدان یا میله ای این اندیکاتور یک نمودار ساده و روان در فارکس  ارائه می دهد. در نتیجه، رنکو روندهای واضح و سطوح دقیق حمایت و مقاومت را تشخیص و نشان می دهد.

بنابراین، معامله گران فارکس می توانند بهترین نتایج را با استفاده از هر استراتژی معاملاتی بر اساس گرایش حرکت آن داشته باشند و تا زمانی که این روند محتاطانه باشد، از آنها استفاده کنند.

اندیکاتور رنکو (Renko Charts) برای معامله گران مبتدی و پیشرفته فارکس مناسب است. معامله گران جدید فارکس می توانند به صورت بصری تمایل به بازار صعودی یا نزولی را درک کنند و موقعیت های معاملاتی را به طور مناسب برای خرید و فروش قرار دهند.

به طور مشابه، معامله گران پیشرفته می توانند در کنار اندیکاتورهای فنی دیگر از این اندیکاتور با موفقیت استفاده کرده و معامله کنند. اندیکاتور رنکو (Renko ) در تمام دوره های روزانه و نمودارهای روزانه، هفتگی و ماهانه کار می کند.

تشخیص روند و معامله با اندیکاتور رنکو (Renko Charts)

نحوه کار اندیکاتور Renko

اندیکاتور رنکو (Renko )آجرهای صعودی را به رنگ آبی و آجرهای نزولی را به رنگ قرمز نشان می دهد. آجر رنکو جدید زمانی تشکیل می شود که قیمت یک مقدار PIP از پیش تعیین شده را که در تنظیمات نشانگر لحاظ شده را جابجا کند. نشانگر یک آجر رنکو جدید را در زاویه 45 درجه نسبت به آجر قبلی به سمت بالا یا پایین قرار می دهد.

رنکو عمدتاً جهت بسیار واضحی از روند و سطوح حمایت و مقاومت را نشان می دهد که معمولاً تفسیر آنها در نمودار شمعی یا میله ای دشوار است.

تغییر روند از نزولی به صعودی مربوط به تغییر آجر رنکو از قرمز به آبی است. بنابراین می توانید موقعیت خرید را با حد ضرر پایینتر از نوسان قبلی قرار دهید.

همچنین باید تمایل داشته باشید که روند را دنبال کنید و موقعیت را تا زمانی که روند بازار در جهت مخالف تغییر کند حفظ کنید. از طرف دیگر، ظاهر یک آجر قرمز سیگنال فروش را ایجاد می کند ومعامله جدید را تضمین می کند.

در محدوده بازار، رنگ آجر رنکو اغلب در حال تغییر است و می تواند منجر به خطا شود. بنابراین، معامله‌گران فارکس از چندین روش برای تأیید تشخیص و تغییر روند با استفاده از تعداد آجرهایی که در جهت روند باز می‌شوند، استفاده می‌کنند.

در نتیجه، معامله گران فارکس ممکن است از 1 یا 2 یا 3 آجر متوالی برای تأیید تغییر روند صعودی یا نزولی استفاده کنند و بر این اساس معامله خرید یا فروش را انجام دهند.

بسیاری از اندیکاتورهایی که روی شمعدان ها یا نمودارهای میله ای کار می کنند می توانند با Renko کار کنند، زیرا آنها فاکتور زمان ندارند. بنابراین، معامله گران فارکس باید یک استراتژی معامله فنی دیگر را اعمال کنند و تجربه کنند.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص روند رنکو ( Renko ) برای متاتریدر4 و 5 فاکتور زمان را در نظر نمی گیرد، درست مانند اینکه HIGH و LOW در یک بازه زمانی نامرئی هستند. بنابراین، می‌تواند اطلاعاتی را که ممکن است برای برخی از استراتژی‌های فنی فارکس مورد نیاز باشد، پنهان کند.

با این وجود، بسیاری از معامله گران روند آنها را دنبال کرده و تمرین می کنند.  معامله گران می توانند اندیکاتور را به صورت رایگان دانلود کرده و به راحتی نصب کنند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات MT4:

تنظیمات اندیکاتور در متا 4

آستانه: اندازه آجرها رنکو.

ColorOfFon: رنگ پس‌زمینه شاخص نمودارهای Renko برای MT4.

رنگ1: رنگ آجر رنکو BULLISH.

رنگ2: رنگ آجر BEARISHرنکو.

 

تنظیمات MT5:

تنظیمات در متا 5

Box Size (In Pips): اندازه جعبه (در پیپ): می توانید اندازه جعبه را بر حسب پیپ تغییر دهید.

 

 

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه