اندیکاتور قدرت روند ( Power Trend Indicator ) برای متاتریدر 4 و 5

اندیکاتور قدرت روند power trend

اندیکاتور تشخیص قدرت روند Power Trend برای متاتریدر4 و 5 توانایی مهمی برای نشان دادن قدرت روندها و ارائه نمایش بصری مراحل مختلف روند برای معامله گر فارکس دارد. این اندیکاتور شگفت‌انگیز با قابلیت نمایش نقاط قوت روند متفاوت، قطعا ابزار مهمی در زرادخانه معامله‌گران روند خواهد بود.

توضیحات

هدف اصلی معامله گران فنی فارکس، شناسایی و تشخیص جهت روند است. معامله موفق در فارکس بیشتر به توانایی شناسایی روند و دنبال کردن آنها بستگی دارد. ظاهراً اکثر شاخص‌های فنی روندها را شناسایی می‌کنند، اما درتشخیص قدرت روند ناکام هستند. اندیکاتور قدرت روند  Power Trend برای متاتریدر 4 و 5 وجود روند، جهت و قدرت را در رنگ های بصری مشخص می کند. این جنبه مهم از اندیکاتور تشخیص قدرت روند برای متاتریدر 4 و 5  برای معامله‌گر بینشی اساسی از روند را مهیا میکند.

اندیکاتور Power Trend قدرت روند را به صورت بصری در رنگ های مختلف نشان می دهد. این رنگ‌ها به معامله‌گر فارکس کمک می‌کنند تا روندهای ضعیف و ظهور احتمالی یک روند جدید را شناسایی کند و مشخص کند که آیا قدرت روند متوسط ​​است یا یک روند قوی در پیش روست.

اطلاعات نمایش داده شده توسط اندیکاتور Power Trend برای معامله گران فارکس حیاتی است تا بهترین نقاط ورود و خروج را شناسایی کنند. بسیاری از معامله گران از یک معامله سودآور خیلی زود در روند خارج می شوند.

با این حال، اندیکاتور Power Trend به معامله گران کمک می کند تا در روند باقی بمانند و سود را به حداکثر برسانند. هیستوگرام رنگی بصری به معامله گران فارکس کمک می کند تا استراتژی های معاملاتی را مطابق با روندهای مختلف برنامه ریزی کنند.

استراتژی معامله با اندیکاتور تشخیص قدرت روند Power Trend

استراتژی معامله با power trand

نمودار CADCHF H4 بالا هیستوگرام نشانگر Power Trend را با رنگ های مختلف نشان می دهد. اگر هیستوگرام بالای خط صفر بماند، روند صعودی است. از طرف دیگر، هیستوگرام زیر خط صفر نشان دهنده روند DOWN است.

 هیستوگرام نسبت به خط صفر یکی از راهبردها و امکانات چندگانه این اندیکاتور است.

رنگ هیستوگرام اطلاعات بصری در مورد قدرت روند در چهار رنگ مختلف ارائه می دهد. اگر هیستوگرام سیاه باشد، روند ضعیف یا بدون روند را نشان می دهد، که نشان دهنده دوره ای است که باید از ورود به معاملات جدید اجتناب شود.

رنگ قرمز در هیستوگرام نشان می دهد که روند جدیدی در حال شکل گیری است. همچنین، اگر روند متوسط ​​باشد، هیستوگرام به آبی تغییر رنگ می دهد و در نهایت، یک هیستوگرام به رنگ سبز نشان دهنده یک روند قوی است.

یک معامله گر فارکس زمانی از معامله خارج می شود که رنگ هیستوگرام به سیاه تغییر می کند که نشان دهنده روند ضعیف است یا زمانی که رنگ هیستوگرام به قرمز تغییر می کند که نشان دهنده روند جدید است.

رنگ های هیستوگرام تشخیص بصری قدرت روند و سطوح رشد را برای معامله گران مبتدی آسان می کند و به معامله گران مبتدی فارکس اجازه می دهد تا موج روند را تا پایان آن دنبال کنند. معامله گران باتجربه فارکس سطوح مختلف قدرت روند را شناسایی کرده و استراتژی های معاملاتی پیشرفته ای را برنامه ریزی می کنند.

معامله گران قصد دارند به محض تغییر روند از متوسط ​​به قوی و تغییر رنگ هیستوگرام از آبی به سبز، موقعیت های بیشتری را به موقعیت های موجود و باز خود اضافه کنند.

نتیجه

اندیکاتور تشخیص قدرت روند Power Trend Indicator برای متاتریدر 4 و 5 توانایی مهمی برای نشان دادن قدرت روندها و ارائه نمایش بصری مراحل مختلف یک روند برای معامله گر فارکس دارد. در نتیجه، این اندیکاتور شگفت‌انگیز، با قابلیت نمایش نیروهای روند مختلف، قطعا به ابزاری ضروری در زرادخانه معامله‌گران روند تبدیل خواهد شد.

همچنین معامله گران میتوانند اندیکاتور قدرت روند را بصورت رایگان در سایت تی پی چارت دانلود و نصب نمایند.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات mt4:

تنظیمات mt4 اندیکاتور

 

تنظیمات MT5:

تنظیمات mt5 اندیکاتور

دوره شاخص: دوره تحلیل روند.

روش هموارسازی: روش هموارسازی را از بین وزن ساده، نمایی، هموار و خطی انتخاب کنید.

شاخص قیمت: قیمت نوار را برای محاسبه انتخاب کنید.

دیدگاه ها و نظرات

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه