اندیکاتور همگرایی و واگرایی مکدی ( MACD 4C ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور همگرایی و واگرایی مکدی macd4c

اندیکاتور MACD 4C برای متاتریدر 4 ابزاری هیجان انگیز برای معامله گران فارکس است که از تکنیک های معاملات واگرایی و همگرایی استفاده می کنند.

توضیحات

اندیکاتور همگرایی و واگرایی مکدی بنام MACD 4C نسخه پیشرفته همان اندیکاتور MACD سنتی است.این اندیکاتور ، مکدی را به صورت هیستوگرام و در چهار رنگ مختلف نمایش می دهد تا قدرت روند را متمایز کند.

اکثر معامله گران موفق فارکس از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند. تعداد معامله گران فنی فارکس از معامله گران تحلیل بنیادی بیشتر است و بخش عمده ای از جامعه معامله گری را تشکیل می دهند.

معامله‌گران از ابزارها و شاخص‌های معاملاتی عمدتاً برای درک روند و پیش‌بینی حرکات قیمت در ابزارهای معاملاتی استفاده می‌کنند. یکی از متداول ترین و پذیرفته ترین اندیکاتورهای فنی توسط معامله گران فارکس،اندیکاتور MACD ، میانگین متحرک همگرایی و واگرایی است.

 

کاربران سنتی MACD هیستوگرام مکدی را به صورت تک رنگ مشاهده میکنند. اما MACD 4C از چهار رنگ مختلف برای شناسایی قدرت روند به صورت بصری استفاده می کند.

همچنین معامله گران بدون توجه به پلت فرم معاملاتی از آن استفاده می کنند زیرا بخش جدایی ناپذیر در شناسایی جهت بازار و سنجش قدرت بازار است.

روش معامله با اندیکاتور واگرایی مکدی MACD 4C برای متاتریدر 4

اندیکاتور واگرایی macd4c

در بالا روش معامله اندیکاتور در نمودار EURUSD M15 نشان داده شده است. اندیکاتور هیستوگرام را در 4 رنگ مختلف نشان می دهد. اگر هیستوگرام بالای خط صفر باشد، هیستوگرام به رنگ سبز و لیمویی نمایش داده می شود. و در سمت مخالف، هیستوگرام به رنگ قرمز و قهوه ای در زیر خط صفر نشان داده شده است.

اندیکاتور واگرایی مکدی MACD 4C قوی است و بهترین عملکرد را برای ارائه همگرایی و واگرایی دارد. بهترین روش برای شناسایی پایان یک روند، استفاده از این اندیکاتور میباشد.

همگرایی یا واگرایی زمانی اتفاق می افتد که اندیکاتور و قیمت بازار برخلاف یکدیگر رفتار کنند.

از آنجایی که همگرایی و واگرایی به معامله گر در مورد تغییر احتمالی حرکت روند فعلی کمک میکند. معامله گران فنی فارکس از این اطلاعات همگرایی و واگرایی با سایر اندیکاتورهای فنی در تلاقی برای یافتن بهترین نقاط ورودی استفاده می کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از معامله گران فارکس از اندیکاتور تشخیص روند مکدی همراه با اندیکاتورهای دیگر مانند اندیکاتور RSI و Stochastic برای فیلتر کردن سیگنال های معاملاتی یا ایجاد یک پلن معاملاتی نهایی استفاده می کنند.

این اندیکاتور از نظر بصری به راحتی واگرایی و همگرایی را تشخیص می دهد و برای معامله گران جدید مناسب است. معامله گران باتجربه فارکس از این اندیکاتور برای افزودن تلاقی با چند اندیکاتور معاملاتی استفاده می کنند. علاوه بر این، اندیکاتور به صورت دانلود رایگان در دسترس است.

نتیجه

اندیکاتور همگرایی و واگرایی مکدی برای متاتریدر 4 ابزاری هیجان انگیز برای معامله گران فارکس است که از تکنیک های معاملات واگرایی و همگرایی استفاده می کنند. علاوه بر این، این اندیکاتور فنی برای دانلود رایگان در سایت تی پی چارت  قرار گرفته است و برای معامله گران مبتدی و با تجربه بسیار مناسب است.

با توجه به این گفته ها، اندیکاتور ارزش افزوده خواهد داشت و با نمایش تصویری هیستوگرام MACD از معامله گر فنی حمایت می کند. با این حال، تأیید تنظیمات و سیگنال های معاملاتی ارائه شده توسط اندیکاتور واگرایی مکدی با سایر شاخص های فنی مبتنی بر نمودار یا اندیکاتورهای اساسی مهم است.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات اندیکاتور واگرایی مکدی

InpFastEMA: مقداری برای محاسبه EMA سریع MACD 4C.
InpSlowEMA: مقدار ورودی برای محاسبه Slow EMA.
InpSignalEMA: مقدار خط سیگنال.
InpWidth: اندازه هیستوگرام MACD 4C را تغییر می دهد

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه