اندیکاتور تشخیص روند و سیگنال خروج از معامله لوستر ( Chandelier Exit) برای متاتریدر 4

اندیکاتور خروج از معامله chandelier exit

Chandelier Exit یک اندیکاتور مبتنی بر نوسانات است که به یک معامله گر امکان می دهد تا زمانی که روند معکوس مشخصی ایجاد نشده در یک معامله بماند. همانطور که در متن توضیح داده شده، یک معامله گر می تواند با استفاده از اندیکاتور خروج لوستر، از خروج زودهنگام اجتناب کند و حداکثر بازده را در پیپ ها دریافت کند.

توضیحات

اندیکاتور خروج از معامله لوستر ( Chandelier Exit ) به معامله گران فارکس کمک می کند تا جایی که ممکن است در روند باقی بمانند و از خروج زودهنگام خودداری کنند . این اندیکاتور از یک محاسبه مبتنی بر نوسانات با استفاده از ATR  استفاده می کند و حد ضرر قابل اعتمادی را ارائه می دهد .

همچنین، این نشانگر بهترین نقاط ورود را در هنگام تقاطع اندیکاتور و قیمت ارائه می دهد. با استفاده از ضریب ATR ( میانگین دامنه واقعی ) ، معامله‌گران می‌توانند این اندیکاتور را متناسب با ابزارهای معاملاتی مختلف سفارشی کنند.

در نتیجه، این اندیکاتور متاتریدر 4 تمام ورودی های لازم برای معامله موفقیت آمیز در یک روند را فراهم می کند.

چگونه با اندیکاتور خروج از معامله لوستر Chandelier Exit معامله کنیم؟

نمودار GBPUSD H4 در پایین سیگنال های معاملاتی تولید شده از 2 دسامبر 2020 تا 29 ژانویه 2021 توسط اندیکاتور خروج از معامله لوستر Chandelier Exit  را نشان می دهد.

سطوح اندیکاتور بهترین سطوح حمایت و مقاومت را فراهم می کنند زیرا مقادیر به صورت پویا بر اساس مقادیر ATR ( میانگین محدوده واقعی) محاسبه می شوند. در نتیجه، نقض این سطوح می تواند توسط معامله گران به عنوان یک نقطه ورود در نظر گرفته شود.

در نمودار ، وقتی که قیمت از اندیکاتور خروج از معامله لوستر شکسته شده و از پایین به بالا عبور می کنند، سیگنال های BUY تولید می کنند و در مقابل، متقاطع رو به پایین سیگنال‌های فروش را نشان داده است. .

چگونه با استفاده از اندیکاتور خروج از معامله لوستر بهترین سطوح خروجی را شناسایی کنیم؟

نمونه کار اندیکاتور Chandelier Exit

نمودار GBPUSD H4 فوق اندیکاتور خروج از معامله لوستر را برای متاتریدر 4  نشان می دهد. سطوح حد ضرر با توجه به مقادیر ATR و ضریب ATR مورد استفاده در پارامترهای تنظیمی نشانگر تغییر می کند.

استاپ لاس به صورت پویا تغییر می کند و به معامله گر فارکس کمک می کند تا زمانی که ممکن است در روند باقی بماند. در نتیجه، معامله‌گر می‌تواند بر روند تا پایان مسیر روند سوار باشد. استاپ لاس پویا در عمل به عنوان یک تریل برای حد ضرر برای محافظت از معامله در حال اجرا عمل می کند.

سطوح حد ضرر در طول یک روند نزولی بالاتر از قیمت ظاهر می شود. در مقابل، در طول یک روند صعودی، اندیکاتور تشخیص روند خروج لوستر سطح ضرر را زیر قیمت  نشان می دهد.

تفسیر نشانگر از نظر سیگنال های ورودی و سطوح خروجی آسان و ساده است. در نتیجه، برای معامله گران فارکس مبتدی و با تجربه بسیار قابل اعتماد است .

نتیجه:

اندیکاتور خروج از معامله لوستر Chandelier Exit در اصل یک اندیکاتور تعیین حد ضرر است ولی با این حال، به معامله گر کمک می کند تا روند را شناسایی کند. از آنجایی که اندیکاتور از مقادیر (ATR ) Average True Range برای محاسبه سطوح خروج از معامله استفاده می کند، بهترین سطوح استاپ لاس را در اختیار معامله گر قرار می دهد.

علاوه بر این اندیکاتور خروجی لوستر به عنوان یک اندیکاتور تشخیص روند عمل میکند و  معامله گران می توانند از آن برای سوار شدن به روند نیز استفاده کنند.

به طور کلی، این اندیکاتور MT4 بهترین نتایج را برای هر معامله گر روند ارائه می دهد تا روندهای جدید را شناسایی کند،و بر آنها سوار شود و در بهترین سطوح ممکن از معامله خارج شود.

شما میتوانید فایل اندیکاتور را بصورت رایگان از تی پی چارت دانلود و نصب نمایید.

مشاهده بیشتر

تنظیمات

نشانگر خروجی لوستر متاتریدر دارای پارامترهای زیر است.

تنظیمات اندیکاتور

محدوده: بالاترین  و پایین ترین دوره های مورد استفاده برای محاسبات نشانگر.

Shift: تغییر نمایشگر نشانگر.

ATRPperiod: دوره ATR- میانگین محدوده واقعی مورد استفاده برای محاسبه نشانگر خروج لوستر

MultipleATR: مقدار ضرب کننده ATR فاصله توقف مورد استفاده برای محاسبه نشانگر را تنظیم می کند.

دیدگاه ها و نظرات

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه