اندیکاتور تعیین حد ضرر ATR Trailing Stop ) ATR ) برای متاتریدر 4

اندیکاتور تریلینگ حد ضرر atr trailing stop

اندیکاتور ATR Trailing Stop برای متاتریدر 4 یکی از بهترین اندیکاتورها برای تعیین حد ضرر است. بهترین ماشین حساب حد ضرر بر اساس نوسانات با استفاده از میانگین محدوده واقعی (ATR).

توضیحات

معامله گران موفق فارکس بر هنر قرار دادن استاپ لاس در بهترین قیمت ها تسلط دارند. ماشین حساب های زیادی برای استاپ لاس وجود دارد. اندیکاتور تریلینگ استاپ ATR Trailing Stop  برای متاتریدر 4  بهترین اندیکاتوری است که از میانگین محدوده واقعی (ATR) برای محاسبه نوسانات استفاده می کند و بهترین حد ضرر ممکن را در اختیار معامله گران فارکس قرار می دهد.

معامله گران فارکس می توانند از اندیکاتور تعیین حد ضرر ATR Trailing Stop  برای MT4 برای درک روند، نوسانات و شناسایی نقاط ورود و خروج استفاده کنند.

نقاط استاپ مبتنی بر میانگین واقعی بهترین حد ضرر برای معاملات هستند، بنابراین در بسیاری از نرم افزارهای معاملاتی خودکار یا معاملات مبتنی بر EA به عنوان یک ماشین حساب حد ضرر استفاده می شوند.

نحوه استفاده از اندیکاتور تعیین حد ضرر ATR Trailing Stop

نحوه کار با اندیکاتور atr trailing stop

 

نمودار GBPJPY H1 بالا اندیکاتور حد ضرر  ATR را در حال عمل نشان می دهد. این نشانگر بهترین سطوح استاپ را بالاتر از قیمت فعلی با رنگ قرمز برای موقعیت های فروش نشان می دهدو از سوی دیگر، اندیکاتور سطوح توقف را به رنگ آبی برای پوزیشن های BUY زیر قیمت قرار می دهد.

بسیاری از معامله گران از میانگین محدوده واقعی( ATR )برای شناسایی روند استفاده می کنند و روند را تا زمانی که سیگنال روند مخالف ظاهر شود دنبال می کنند. به عنوان مثال، معامله گر در یک موقعیت BUY به حفظ موقعیت خود ادامه می دهد تا زمانی که اندیکاتور تریلینگ استاپ به رنگ قرمز تغییر کند. در این صورت است که معامله‌گر می‌تواند تا پایان روند موقعیت خود را حفظ کند .

معامله گران از اندیکاتور حد ضرر ATR برای یافتن نقاط ورود و خروج استفاده می کنند زیرا ATR بهترین محاسبه کننده نوسان است. معامله گران فارکس زمانی که اندیکاتور به رنگ آبی تغییر می کند، تمایل به خرید دارند. برعکس، با تغییر نشانگر به رنگ قرمز، وارد موقعیت فروش می شوند. با این حال، توصیه می شود سیگنال ها را با سایر اندیکاتور های فنی و پرایس اکشن برای تأیید نقاط ورودی ترکیب کنید.

معامله گران مبتدی فارکس از این شاخص بسیار قدردانی می کنند زیرا تصویری از نوسانات بازار ارائه می دهد. همچنین اندیکاتور تعیین حد ضرر ATR Trailing Stop برای MT4 بهترین نقطه برای استاپ لاس را در اختیار آنها قرار می دهد.

معامله گران باتجربه فارکس از این اندیکاتور برای شناسایی توقف های انتهایی، جهت روند، نقاط ورود و خروج، ترکیب آنها با سایر استراتژی های فنی و استفاده از ضریب برای یافتن بهترین تنظیمات اندیکاتور استفاده می کنند.

نتیجه

اندیکاتور حد ضرر ATR برای MT4 یک ابزار ضروری برای همه انواع معامله گران فارکس است. زیرا حد ضرر مبتنی بر میانگین محدوده واقعی (ATR ) بهترین حد ضرر را مشخص میکند .

با این حال،اندیکاتور همیشه یک حد ضرر را برای محافظت از موقعیت های معامله گران ارائه میدهد و بهتر است که شما به عنوان تریدر با تنظیمات مختلف این نشانگر برای هر جفت ارز بصورت جدا آن را تست و ازمایش کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را از عملکرد ان داشته باشید.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

نشانگر تنظیماتی را برای تنظیم ضریب ATR و تنظیمات Factor ارائه می دهد. تنظیمات فاکتور بالاتر باعث افزایش حد ضرر می شود زیرا مقدار ATR در این مقدار ضرب می شود.

تنظیمات اندیکاتور

BackPeriod: نشانگر ATR را برای این دوره در نمودار ترسیم می کند.
ATRPperiod: دوره برای محاسبه میانگین محدوده واقعی.
فاکتور: ضریب ATR، مقدار بزرگتر توقف را گسترده تر می کند.
قیمت معمولی: FALSE از Closing Prices برای محاسبه ATR استفاده می کند، TRUE از (High+ Low+Close)/3 برای محاسبه ATR استفاده می کند.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه