اندیکاتور پیوت پوینت خودکار (All Pivot Points ) برای متاتریدر۴ و ۵

اندیکاتور All Pivot Point

بهترین اندیکاتور نقطه پیوتی خودکار برای پلتفرم های متاتریدر. ایده آل برای تعیین سطوح حمایت/مقاومت در نمودارهای MTF. مناسب معاملات فارکس و سهام

توضیحات

اندیکاتور All Pivot Point یک نشانگر کانال قیمت است که برای پلتفرم متاتریدر 4 و5  ساخته شده است. از داده های قیمت گذشته مانند باز کردن، بالا و بسته شدن کندل قیمت برای محاسبه نقاط پیوتی استفاده می کند. این نشانگر شش سطح محوری مختلف را تعریف می کند که پس از بسته شدن جلسه نیویورک به طور خودکار به روز می شوند.

ارزیابی سطح حمایت و مقاومت کلیدی بخشی جدایی ناپذیر از کار تحلیل تکنیکال است. خطوط افقی ترسیم شده توسط اندیکاتور معامله گران را در سطوح کلیدی بازار راهنمایی می کند.

قیمت اغلب هنگام نزدیک شدن به مناطق S/R واکنش نشان می دهد و جهت حرکت بعدی خود را تعیین می کند. بسته به سیگنال‌های پرایس اکشن، معامله‌گران، شکست‌ها و ورودی‌های پیرو روند را در اطراف خطوط پیوتی پیش‌بینی می‌کنند.

علاوه بر این، این نشانگر با نمودارهای مولتی تایم فریم ( MTF )سازگار است. این موضوع به شما امکان می دهد بسته به بازه زمانی که برای معامله با آن انتخاب می کنید، پارامترهای آن را سفارشی کنید. طبق بررسی ما، اندیکاتور All Pivot Points یک بازی ایده آل برای تجزیه و تحلیل نمودار فارکس و سهام است.

نحوه معامله با استفاده از اندیکاتور All Pivot Point

اندیکاتور All Pivot Points

پس از نصب اندیکاتور در پلتفرم متاتریدر، شش سطح افقی را در پنجره اصلی نمودار خواهید دید. خطوط درختی در پایین سطوح حمایتی احتمالی قیمت را نشان می دهد. از سوی دیگر، سه سطح بالا نشان دهنده مناطق مقاومت است. این خطوط توسط یک ماشین حساب خودکار نقطه محوری اندیکاتور به روز می شوند.

نزدیک ترین کانال ها به قیمت برای اسکالپرها و معامله گران روزانه بسیار مهم است. زیرا هر کجا قیمت حرکت کند، ابتدا باید از این سطح کانال قیمت عبور کند. اگر قیمت نتواند از محدوده کانال خارج شود، بازار را در رنج در نظر بگیرید. در چنین حالتی، ما به دنبال الگوهای کندلی برگشتی در خطوط محوری برای ارزیابی فرصت های معاملاتی خواهیم بود.

به عنوان مثال، اگر قیمت نتواند نزدیکترین مقاومت را بشکند، به این معنیست که مانند آزمایش مجدد سطح حمایت فعلی است. در چنین شرایطی، ما به دنبال فرصت های فروش در نزدیکی خطوط مقاومت خواهیم بود و از خطوط حمایتی به عنوان مناطق هدف احتمالی برای کسب سود استفاده خواهیم کرد.

برای تنظیمات شکست، قیمت برای شکستن سطح حمایت یا مقاومت مشخص شده توسط اندیکاتور مورد نیاز است. به عنوان مثال، قیمت نزدیکترین مقاومت پیوتی را می شکند به این معنی که بازار در یک روند صعودی قرار دارد. اگر یک سفارش خرید را بر اساس شکست صعودی در نقطه محوری باز می کنید، سطح مقاومت بعدی را به عنوان نقطه کسب سود  قرار دهید.

نتیجه

اندیکاتور پیوت پوینت برای متاتریدر 4 و 5  (All Pivots) یکی از بهترین شاخص های سطح قیمت است. علاوه بر مناطق حمایتی و مقاومتی روزانه/هفتگی، سطوح شکست قیمت درون روزی را تعریف می‌کند. این اندیکاتور می تواند برای تحلیلگران فنی سطح مبتدی یک ابزار عالی باشد. همچنین، با انواع استراتژی های معاملاتی فارکس و سهام مبتنی بر قیمت سازگار است.

 

مشاهده بیشتر

تنظیمات

تنظیمات برای متاتریدر۴

تنظیمات اندیکاتور پیوت پوینت

بازه زمانی: بازه زمانی دلخواه خود را از 1 دقیقه تا TF روزانه، هفتگی و حتی ماهانه انتخاب کنید.

حالت محاسبه: می توانید حالت کلاسیک را به چهار روش محاسبه دیگر مانند فیبوناچی، کف، وودیز و غیره تغییر دهید.

حالت نمایش: حالت تاریخی سطوح محوری گذشته را نشان می‌دهد اما «حالت امروز» فقط نقاط محوری فعلی را نشان می‌دهد.

نمایش برچسب‌ها و برچسب‌های قیمت: به شما امکان می‌دهد قیمت را در نقاط محوری و سطوح حمایت/مقاومت آشکار کنید

 

تنظیمات برای متاتریدر۵

تنظیمات اندیکاتور پیوت پوینت

بازه زمانی: بازه زمانی دلخواه خود را از 1 دقیقه تا TF روزانه، هفتگی و حتی ماهانه انتخاب کنید.

حالت محاسبه: می توانید حالت کلاسیک را به چهار روش محاسبه دیگر مانند فیبوناچی، کف، وودیز و غیره تغییر دهید.

حالت نمایش: حالت تاریخی سطوح محوری گذشته را نشان می‌دهد اما «حالت امروز» فقط نقاط محوری فعلی را نشان می‌دهد.

نمایش برچسب‌ها و برچسب‌های قیمت: به شما امکان می‌دهد قیمت را در نقاط محوری و سطوح حمایتی/مقاومت آشکار کنید.

و بسیاری از تنظیمات بصری مانند رنگ ها، عرض و نوع خطوط.

دیدگاه ها و نظرات

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جدیدترین اندیکاتورها مشاهده همه

جدیدترین بروکرها

مشاهده همه

پایگاه دانش

مشاهده همه